Pełen zakres chirurgii tkanek miękkich i ortopedii:

  • sterylizacje i kastracje,
  • przeszczepianie skóry w przypadku rozległych ubytków,
  • zabiegi w klatce piersiowej oraz w jamie brzusznej - także skomplikowane zabiegi, np. usunięcie płata płuca, nerki, pęcherzyka żółciowego, płata wątroby,
  • plastyka podniebienia miękkiego i skrzydełek nosa u psów ras krótkoczaszkowych,
  • usuwanie nowotworów,
  • interwencje chirurgiczne po wypadkach.

Jak wygląda u nas zabieg chirurgiczny?

Na zabieg umawiamy podczas wizyty kwalifikacyjnej oraz poprzez rejestrację internetową lub telefoniczną.

W dniu poprzedzającym zabieg pacjent nie powinien otrzymywać posiłku po godzinie 18:00. Pupila można przyprowadzić do przychodni na zabieg już po godzinie 8:00 i odebrać w godzinach wieczornych, gdy mamy pewność, że wszystko jest w porządku.

Jak dbamy o pacjentów?

Przed zabiegiem wykonujemy bilans zdrowia pacjenta (badanie krwi oraz diagnostyka obrazowa), w razie konieczności konsultujemy się ze specjalistami z ośrodków referencyjnych.

Podczas zabiegów każdy pacjent zostaje podłączony do kardiomonitora, dzięki czemu możemy precyzyjnie kontrolować najważniejsze parametry życiowe. Nasi pacjenci podczas operacji otrzymują tlen. Stosujemy indywidualnie dobrany najbezpieczniejszy model znieczulania - tzw. znieczulenie całkowicie dożylne (TIVA) lub znieczulenie wziewne. Wykorzystujemy bezpieczne anestetyki (stosowane m. in. w znieczuleniu u ludzi), przez co znacznie skraca się czas wybudzania i pacjent po kilkunastu minutach odzyskuje świadomość.

Po zabiegu pacjent zostaje przeniesiony do sali pooperacyjnej, gdzie pod opieką się wybudza, a do czasu odbioru pozostaje w szpitalu. Bardzo ważny dla nas jest komfort zwierzaka, dlatego stosujemy zabezpieczenie przeciwbólowe, ciągłą opiekę, rekonwalescencję po zabiegu w spokoju, pod ciepłym kocykiem.

W Centrum Weterynaryjnym OPTIMUM zabiegi sterylizacji suk i kotek w ciąży są przeprowadzane wyłącznie wtedy, jeśli istnieją medyczne uzasadnione wskazania do przeprowadzenia takiej operacji. W razie konieczności przed sterylizacją pacjentka jest poddawana badaniu USG w celu wykluczenia obecności ciąży. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt.