Plná ponuka chirurgie a ortopédie mäkkých tkanív:

  • sterilizácia a kastrácia,
  • transplantácia kožných štepov v prípade rozsiahlych nedostatkov,
  • zákroky v prsníku a brušnej dutine – vrátane zložitých zákrokov, napr. odstránenie pľúcneho segmentu, laloku obličky, žlčníka, pečeňového laloku,
  • plastická chirurgia mäkkého podnebia a krídiel nosa u psov brachycefalických plemien,
  • odstránenie nádorov,
  • chirurgické zákroky po nehodách.

Ako u nás vyzerá chirurgický zákrok?

Na zákrok sa môžete dohodnúť počas kvalifikačnej prehliadky, cez internetovú registráciu alebo telefonicky.

Deň pred zákrokom by pacient nemal dostať jedlo po 18:00 hodine. Môžete doviezť zvieratko do kliniky už po 8:00 hodine a prísť za ním večer, keď už budeme vedieť, že je všetko v poriadku.

Ako sa staráme o pacientov?

Pred zákrokom vykonávame plnú kontrolu zdravotného stavu pacienta (krvné testy a obrazovú diagnostiku), v prípade potreby konzultujeme výsledky s odborníkmi z referenčných centier.

Počas zákrokov je každý pacient pripojený k srdcovému monitoru, vďaka čomu môžeme presne kontrolovať najdôležitejšie vitálne parametre pacienta. Počas operácie naši pacienti dostávajú kyslík. Používame individuálne prispôsobený najbezpečnejší model anestézie – tzv. celkovú intravenóznu anestéziu (TIVA). Používame bezpečné anestetiká (používané okrem iného v anestézii u ľudí), čo výrazne skracuje čas na zobudenie, a pacient už po niekoľkých minútach nadobudne vedomie.

Po zákroku je pacient prenášaný do pooperačnej miestnosti, v ktorej sa budí pod dohľadom našich lekárov, a zostava v nemocnici až kým za ním neprídete. Pohodlie domáceho maznáčika je pre nás veľmi dôležité, preto používame prostriedky proti bolesti, neprežitú starostlivosť, a po zákroku zaisťujeme rekonvalescenciu v pokoji, pod teplou prikrývkou.

Vo Veterinárnom centre OPTIMUM sterilizácia tehotných fén a mačiek sa vykonáva výlučne vtedy, ak existuje lekárske odôvodnenie potreby vykonania tejto operácie. Ak je to nevyhnutné, pred sterilizáciou sa pacientke vykonáva ultrazvukové vyšetrenie s cieľom vylúčenia prítomnosti tehotenstva. Pre získanie podrobných informácií, kontaktujte nás.